PAEZ

PAEZPAEZ

Značka PAEZ byla založena v roce 2006 v Buenos Aires, jako malá firma, která se pokusila obnovit tradici svých národních bot Alpargatas. Vedení společnosti je od roku 2014 v Barceloně odkud řídí prodej do celého světa.

Příběh bot, zvaných alpargata, začal před tisíci lety v Egyptě. Zhruba kolem roku 1830 pak baskičtí přistěhovalci do Argentiny sebou přivezli i lehkou plátěnou botu, potomka egyptských sandálů, kterou začali nazývat alpargata. Ta se ihned stala velmi oblíbenou, především pro svou pohodlnost a všestrannost. Její popularitu rozšířili kočovní Gaučové, kteří při svých cestách po celé Patagonii a Andách, chodili pěšky a jezdili na koních a vždy měli na nohách alpargatas.

Jak čas ubíhal, alpargatas se stala populární a důležitou součástí botníku i v jiných městech kolem Buenos Aires. Postupně se alpargata, tradičně pouze v černé nebo bílé, stala každodenním obutím celé Argentiny. A to především díky své pohodlnosti a prodyšnosti. Ale zatímco alpargatas byly pohodlné, postrádaly určitý "šmrnc". A tak si tři přátelé řekli proč by nemohli alpargatas oživit zábavnými barvami a vzory. V roce 2006 tak vyrobili první boty Paez a s pomocí dalších přátel koupili vlastní výrobní závody v San Martín na předměstí Buenos Aires. „Paezky“ se tam dodnes vyrábí, vždy podle přísných manufakturních norem, při zajištění spravedlivých pracovních postupů s minimálním dopadem na životní prostředí.

Boty jsou vyrobeny převážně ze 100% bavlny a na stélku je použita nejlepší argentinská kůže, která zaručuje absolutní pohodlí.


Newsletter

Kontakty

T: +420 774 644 544
e: