Jak se pozná módní guru...

23.6.2016
Trendy / Náš módní guru
obrázek
Zajímavé téma. Mnozí z nás, kteří jsou módními nadšenci, poznají člověka, který dbá na svůj outfit na první pohled. Nezaměňujme však část populace, která se řadí spíše k metrosexuálům za lidi, kteří dbají na to, co si vezmou na sebe.

Doba se díky bohu mění a i v české populaci, byť je to cesta pomalá, se stále větší část populace zajímá o to, co si vezme na sebe, ať už vyrazí do práce, na setkání s přáteli nebo do parku. Být dobře oblečen neznamená pro člověka za každou cenu mít pouze poslední výstřelky módy.

Stává se nám všem, že potkáme ženu, muže, kteří jsou nenásilně a vkusně oblečeni s ohledem na momentální počasí, příležitost, na svůj věk a tělesnou konstituci. Není nezbytné, aby bylo dobré oblečení doprovázeno naprosto bezchybným vzhledem (myšleno u mužů přehnaným množstvím gelu na vlasy a u žen do očí bijící nadmírou make-upu). Je mnohem přirozenější a ve své podstatě i více okouzlující, pokud se přizpůsobíme trendům, podmínkám, pohodlí a pokud zvolíme spíše casual styl než striktně a bez odpouštění 100% sladěný, do detailů propracovaný outfit. Ano, pokud musí mít muž pracovní dress code, který zahrnuje košili a oblek, tak standardy typu rukávů saka po zápěstí (nikoli do půlky rukou / dlaní) a košile vyčnívající zpod saka o pár centimetrů bereme z našeho úhlu pohledu za samozřejmost (i když to tak bohužel stále u některých mužů není a zvlášť obuv často celkový dojem značně degraduje).

Vše je o vnímání dotyčného jedince, o vkusu a o citu. Člověk může disponovat hodně penězi ale vkus a smysl pro eleganci a estetiku si za to nikdy nekoupí (často viditelný příklad můžeme pozorovat na české architektuře rodinných domů). Na druhé straně, každý máme nadání pro něco jiného, proto není nutné typy lidí, kteří vkus nemají zcela zatracovat. V těchto případech určitě rád pomůže kamarád nebo stylistka, kteří se v oblečení vyznají a je pro ně víceméně koníčkem.

Dalším aspektem je otázka toho, co si můžeme dovolit. Pro lidi s normálním příjmem je nesmyslné kupovat si oblečení v řádech desítek tisíc. Kolikrát vídáme movité lidi, kteří dávají na odiv nejen dobře sladěný outfit ale především značku a podvědomě cenovku, za kterou si dotyčný to či to koupil. To je špatně, tímto se rozhodně neřiďte. Věci si kupujte kvalitní ale ne za každou cenu drahé jen proto, abyste je mohli ukázat svému okolí. Daleko více muziky naděláte s hezky sladěným a nenásilným outfitem, který bude kombinovat nápadité prvky, bude vkusný a elegantní. To není kompromis, to je umění dobře a kvalitně se oblékat za normální ceny (normální = přiměřené ceny, jinými slovy např. kožené boty za 1500 Kč jsou podezřele levné (tzn. asi rozemletá kůže a výroba v Asii) a nad 6000 Kč jsou možná až zbytečně drahé). Řiďte se citem a pokud jím nejste obdařeni nebojte se poradit s odborníkem...

Napsat komentář

required:
required:
:
Zatím zde nikdo nepřispěl
 

Kategorie

- Pánské - Dámské - Značky

Poslední články

Style Story - Angel Infantes

Jeden z námi používaných sloganů "out from the crowd", tedy volně přeloženo jako "mimo dav"…

více...

EUREKA - kolekce FW18

Nová kolekce z dílny EUREKA (FILIPE SOUSA) podzim / zima 2018. Pokud je nějaký brand v…

více...

Nejčtenější články

Styl Made in London

Kde jinde se ohlédnout po módních trendech než v Londýně, Miláně nebo v Paříži. Každá z…

více...

Nová kolekce od Hispanitas...

V Botníku jsme rádi, že vám můžeme představit novou kolekci od značky Hispanitas, se kterou…

více...