Dopřejte si kvalitu namísto kvantity

27.2.2016
Rady a tipy / Náš módní guru
obrázek
Je to stále stejné a pořád dokola. Většina lidí (záměrně píšeme většina) se u nás (myšleno v ČR) zaměřuje ještě stále na to, aby měli známou "značku" a už neřeší, jaká je její kvalita. Klobouk dolů před marketingem takovýchto značek.

Ještě jednou a opakovaně ´klobouk dolů před marketéry značek, které jsou i přes horší kvalitu ve výlohách obchodů na nejfrekventovanějších místech a prodávají se jako na "běžíčím pásu"´. Dostali se nám do rukou opakovaně značky typu Gant, Lacoste a další... - jaký byl náš první dojem, když jsme vzali takové boty fyzicky do rukou a měli možnost si je "osahat"?

Máme být objektivní? Prodává se především značka, toť vše, design je ucházející ale většinou nic převratného. A kvalita? Řekli bychom, že i pro středně náročného a objektivního zákazníka to musí být u provedení většiny modelů zřejmé - začneme u podrážek (odborně "podešev", rozmáhají se hodně latexové, chcete-li gumové podrážky, typické tím, že jsou relativně měkké a je viditelné, že jde pouze o uspokojivé řešení. Stélky jsou relativně, opakujeme relativně ucházející, kvalita švů na svršcích je dobrá, zde není co zkazit (nebereme v potaz boty resp. obuv za pár stovek nebo do tisícovky (to nejsou z našeho pohledu boty... :)
Poslední ale možná nejpodstatnější věcí jsou materiály, na textilu není při troše dobré vůle co zkazit, u kůže a u semiše je to opět horší - chybí nám kvalita, znatelná na první omak.

Naše vysvědčení by mohlo vypadat zhruba takto (známkujeme jako ve škole 1 - 5, přičemž 1 znamená výborný a 5 nedostatečný):

PROVEDENÍ 3

MATERIÁLY 3-4

VZHLED 2

CELKOVÝ DOJEM 3

Je až paradoxem, že se takovéto zboží, ať již výše uvedených nebo jiných značek, může prodávat za ceny přesahující hranici více než 3, 4 tisíc. Ano, to jsou ceny za kvalitní obuv ale ne za zboží výše uvedeného typu, které je vyráběno v tomto případě z 99% na dálném východě.

Pozn.: výše uvedené hodnocení odráží vlastní, objektivní názor redakce, nemá za cíl jakkoli jednotlivé výrobce poškozovat či negativně hodnotit. Hodnoceny byly produkty, které jsou běžně dostupné v kamenných obchodech v Praze.

Napsat komentář

required:
required:
:
Zatím zde nikdo nepřispěl
 

Kategorie

- Pánské - Dámské - Značky

Poslední články

Style Story - Angel Infantes

Jeden z námi používaných sloganů "out from the crowd", tedy volně přeloženo jako "mimo dav"…

více...

EUREKA - kolekce FW18

Nová kolekce z dílny EUREKA (FILIPE SOUSA) podzim / zima 2018. Pokud je nějaký brand v…

více...

Nejčtenější články

Styl Made in London

Kde jinde se ohlédnout po módních trendech než v Londýně, Miláně nebo v Paříži. Každá z…

více...

Nová kolekce od Hispanitas...

V Botníku jsme rádi, že vám můžeme představit novou kolekci od značky Hispanitas, se kterou…

více...